Konya Şekerspor’a Güzel Haber

Türkiye’nin tek profesyonel bisiklet takımı olan ve Cumhurbaşkanlığı Turu’nda ülkemizi temsil eden Torku Konya Şekerspor neredeyse kepenk indirme noktasına gelmişken şimdi ise Continental takım olarak onaylandı.

DHA’nın haberine göre; UCI web sitesinden de Torku Konya Şekerspor’un Continental Cycling Team olduğu duyuruldu.

Sezon başında kadroda yer alan tüm sporcuların sözleşmeleri iptal edilmişti. Transfer sezonunun bittiği ve bireysel olarak hiçbir takıma gidemeyecek olan 14 sporcu kendi imkanlarıyla başbaşa bırakıldı. Ancak iyi haber Konya Şeker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’tan geldi.

Aynı zamanda AK Parti Karaman Milletvekili olan Recep Konuk’un devreye girmesiyle sorun çözüldü. Federasyon UCI’dan ek süre talep etti. Konuk’un desteğiyle yeniden 10 tecrübeli ve 4 genç bisikletçi ile sözleşmeler yapıldı ve Torku Konya Şekerspor Takımı’nın pedal basmaya devam edeceği kesinleşmiş oldu.

2008’de profesyonel takım olma yolunda çalışmalarına başlayan Torku Konya Şekerspor, 2011’de ise ülkemizin şimdiye kadarki tek profesyonel bisiklet yarış takımı olmuştu. Ay-Yıldızlı formayı, uluslararası arenada temsil eden tek takım olan ve Cumhurbaşkanlığı Turu’nda da dev ekipler arasında yer alan Torku Konya Şekerspor “UCI Continental” statüsünde yarışmaya devam edecek.

Kaynak: DHA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*