Kadın Şiddete Dikkat Çekmek İçin Pedallayacaklar

“Eskişehir Anadolu Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü üyesi 3 kadın öğrenci, son yıllarda artan kadına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için İzmir’den Çanakkale’ye bisikletleriyle 316 kilometre yol katedecek.

Geçen yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘kadına şiddete hayır’ demek için Antalya’dan İzmir’e bisikletlerle giden 3 kadın arkadaş, bu yıl da turlarına kaldıkları yerden devam ederek önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Bu kez İzmir’den Çanakkale’ye gidecek olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü (ANADOSK) üyesi öğrenciler, 316 kilometreyi bisikletleriyle geçecek.

Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğrencisi Seval Peköz, Arkeoloji Bölümü öğrencisi Emine Apaydın ve Biyoloji Bölümü öğrencisi Ezgi Apaydın, başlattıkları sosyal sorumluluk projesinde amaçlarının, kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze “hayır” demek ve doğada yaşanan ekolojik krize dikkat çekmek olduğunu söyledi. Duyarlı kadınlar, Özgecan Yasası’nın ise meclisten çıkmasını istediklerini de sözlerine ekledi.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*