İstanbul Şehir Üniversitesi’nin “Hareketi Seç Projesi”ne Yeşilay’dan destek

İstanbul Şehir Üniversitesi Yeşilay işbirliğinde “Hareketi Seç Projesi”ni hayata geçiriyor. Şehir Genç Yeşilay Kulübü tarafından yürütülecek proje ile, antrenörlük eğitimi almış 30 üniversite öğrencisinden oluşan genç proje ekibinin parklarda yer alan spor aletlerinin doğru kullanımı ile ilgili teknik bilgiler vermesi, doğru kullanım pratikleri paylaşması ve genç yaşlı herkesin sağlıklı yaşamı deneyimlemesine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi, Yeşilay’ın başlattığı “2015 Genç Yeşilay Mali Destek Programı”nda, “Hareketi Seç Projesi” ile en yüksek puanı aldı. Yapılan değerlendirme sonucunda 25 bin TL’lik hibeyi almaya hak kazanan proje, aynı zamanda projenin yaratıcısı olan Şehir Genç Yeşilay Kulübü tarafından yürütülecek. Proje kapsamında sahada yer alacak genç proje ekibi ile, gençlerin zihnindeki sağlıklı yaşam algısının olumlu yönde değişmesine katkı sağlamak ve bu anlamda yeni bir rol model ortaya koyulması amaçlanıyor. Üniversiteli gençlerin himayesinde sürdürülecek projede, projenin sonlanacağı 21 Mayıs 2016 tarihine kadar 400 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıldan bu yana hazırlıkları süren; İstanbul Şehir Üniversitesi ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliği ile gerçekleştirilecek proje kapsamında ilk olarak proje ekibinde yer alacak antrenörler kapsamlı bir eğitim programından geçecek. 30 antrenörün yer alacağı eğitimler, 2 farklı grup halinde programlanacak. Sağlıklı spor seminerleri, antrenörlük eğitimlerinin yanı sıra proje ekibi parklarda doğru ve etkili bir iletişim kurabilmek için spiker ve diksiyon eğitmeni Murat Atıl eğitmenliğinde “Diksiyon ve İletişim Becerileri” seminerleri alacak. Projeye katılacak olan antrenörler Klinik Biyokimya Uzmanı Emine Akın Çakır’ın katılımıyla gerçekleştirilecek “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Semineri” ile “Sağlıklı Yemek Atölyesi” çalışmalarına katılacak. Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirilecek trekking aktivitesinin ardından Caddebostan sahil yolunda yapılacak bisiklet turu, proje ekibi parklarda çalışmalara başlamadan önceki son aktivite olacak

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*