İzmit ve Mardin’de ücretsiz bisiklet dağıtımı

İzmit Belediyesi öğrenciye bedava bisiklet verme projesi kapsamında bu seneki bisiklet dağıtımına 11 Mart Cuma günü başlıyor.
Şimdiye kadar 21 bin 350 öğrenciye kasklarıyla birlikte bedava bisiklet verildiğini söyleyen yetkililer, “Bu sene de 5 bin öğrenci ve 4 bin 500 öğretmene ücretsiz bisiklet verilecek. İlk bisiklet dağıtımına 11 Mart Cuma günü saat 10.00 da Mehmet Ali Paşa mahallesinde bulunan İbni Sina Orta Okulu’nda başlayacağız ve belirli bir program çerçevesinde dağıtımlar Mayıs ayına kadar devam edecek” dedi.

 

Türkiye sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Mardin’deki 615 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.Mardin İl Milli eğitim Müdürlüğü ve Mardin Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Seçmeli spor ve Fiziki Etkinlikler dersi açarak bisiklet modülünü uygulayan 5. 6. ve 7. sınıflara eğitim gören 615 öğrenciye düzenlenen törenle bisikletleri dağıtıldı. Ayrıca, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde üniversiteye 130 adet bisiklet teslim edildi.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*