TARİHİ İSTANBUL’A KÜREK ÇEKİN

Kürek sporuna 1980 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başlayan ve bu alanda pek çok kez Türkiye’yi temsil eden Burak Demirsaran, arkadaşlarıyla birlikte Haliç-Hasankhöy’de kurduğu Altınboynuz Spor Kulübü’yle kürek sporunu su yüzüne çıkarıyor.

kürekFenerbahçeli eski milli takım kürekçisi olan Burak Demirsaran, sakatlanmayla spora erken yaşta ara verdi. Tam bu süreçte spordan kopamayacağını fark etti ve ekip arkadaşlarıyla beraber 2015 yılının Eylül ayında Altınboynuz Spor Kulübü’nü kurdu. Haliç-Hasanköy’de yer alan Kulüpte bir araya geldiğimiz Burak Demirsaran, “Yaptıklarımızdan bahsetmeyi pek sevmiyoruz, anlatacak binlerce hikaye olmasına rağmen yapmak istediklerimizden daha çok bahsetmek istiyoruz” diyor. Demirsaran bu cümleyle Altınboynuz’un ileride rengarenk yolculuklara çıkacağının sinyallerini veriyor.

Kürek sporu, vücudumuzdaki bütün kas gruplarının çalıştığı nadir sporlardan biri… Ülkemizde son birkaç yılda yaygınlaşan bu spor, katılımın artması ve olimpik kategorileriyle birlikte oldukça eğlenceli bir hale geldi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*