BİR ADIM ÖTESİ İÇİN ASLA DURMA

Sekiz ay önce başladığı vlog macerasıyla kısa sürede adını duyuran Fatih Topçu, şu an 7 bini aşan izleyici kitlesi, “Asla Durma” kullanıcı adı ve mottosuyla çekimlerine devam ediyor.

DSC05059

Fatih Topçu, 2001 yılında spor haberleri sitesi kurarak sporun içerisine giriyor. Beş, altı sene önce hayatının gidişatından sıkılıp dağcılık yapmaya başlıyor. 2013 yılında siteyi devredip, orada genel müdürlük yapmaya başlıyor ve böylelikle spora daha çok vakit ayırabiliyor. İki sene önce ise gittiği bir konferansta triatlonla tanışıyor. Antrenmanlara başlıyor ve inanılmaz keyif alıyor. Aldığı keyfi paylaşmak adına vlog çekmeye karar veriyor. Yazarlar, bloglarda nasıl deneyimlerini yazıyla aktarıyorlarsa, vlogda da olay, videoyla anlatmak. Sporla birlikte bir sezon geçirdikten sonra 14 yıl yaptığı genel müdürlük işinden ayrılıyor. Şu an ise bütün zamanını spora ve vloga ayırıyor.

Vlog çekmeye başlamasından beri on ay geçti ve artık herkes onu Asla Durma olarak tanıyor.

Vloglarında antrenmanlarını, tavsiyelerini, gittiği tüm yarışları, sporcularla gerçekleştirdiği röportajları, koşu ve bisiklet gruplarıyla yaptığı tüm aktiviteleri ve sağlıklı yemek tariflerini bile bulabilirsiniz.

DSC05296

Vlog fikri nereden ortaya çıktı?

Ben vloga başlamadan önce yaklaşık dört ay sadece yurtdışında yapılan vlogları izledim. Onlardan ilham alıyorum. Çoğu kişi kopyalamışsın diyebiliyor ama bu kopyalamak değil, o iyi ve örnek alıyorum diyebilirim. Bu tamamen bir prodüksiyon. Aslında ben her gün kısa film çekiyorum, hepsinin senaryosu var. Ben hayattan keyif almayı seviyorum; bunları yaparken de insanlarla paylaşmak istedim.
Triatlondan herkes korkuyor, ben de korkuyordum. İlk başladığım zaman ben de kaynak bulamadım. Başlarda Asla Durma blog olarak vardı. Sonra düşündüm ki blog hep var, ben de o zaman video olarak yapayım, dedim. Dağcılık, triatlon derken birçok vlog çektim.

Özel söyleşi ayrıntılarıyla Ocak-Şubat sayısında…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*