2017’DE BÜYÜK HEDEFLERİM VAR!

Bu sayımızdaki outdoor kahramanlarından biri de Neval Gördük… Adı talih, kader ve bağış anlamına geliyor. Yazıyı okurken bu kelimelerin ne kadar anlamlı olduğunu göreceksiniz. Sporu hayatı, hayatını spor yapan Neval Gördük Outdoor Fitness’ın sorularını yanıtladı.

neval4
Önce kısaca geçmişten söz edelim. Nasıl bir geçmişle bugünlere geldiniz?

Sporcuyum. Spor akademisi mezunuyum. Dicle Diyarbakırlıyım. 23 senem orada geçti. Çocukluğumdan beri spor hayatımda hep var. Aynı doğrultuda müzik de vardı. Eski bir TRT Radyo ve Devlet Korosu sanatçısıyım. Kısacası Türk Müziği hayatımın önemli bir parçası.
Yedi yaşından beri sporun içindeyim. İlk madalyamı 7 yaşında aldım. Babam bu anlamda bize hep iyi örnek olmuştur. Kendisi koşar ve yüzerdi. Biz yedi kardeşiz ve aramızda spor yapmayan yok. Ben spor akademisi yıllarında hep takımlardaydım, çok da başarılıydım. Okul bitti, İstanbul’a geldim ve öğretmenlik yapmaya başladım. Macera yarışlarına katılan ve derece alan ilk kadın yarışmacılardan biriyim. Daha sonra macera yarışlarının bitmesiyle asıl branşım olan atletizme yöneldim. Atletizmde kısa mesafeler koşuyordum ama hayatımda fitness da vardı. Bir ara bir spor salonunun fitness koordinatörlüğünü de yaptım. Ben koşarken, koşucuların kuvvetlerinin eksik olduğunu fark ettim. Benim en büyük avantajım fitness çalışmak oldu. Ben o dereceleri almaya başlayınca insanlar şaşırmaya başladılar “kim bu kız” diye. İlk defa gittiğim yarışlarda derece alınca dikkat çekmeye başladım. Bu şekilde fitness’ın önemli olduğunu anladılar. Sonrasında ben bu konuda insanlara yardım etmeye başlayınca iş farklı boyutlara gitti. Şimdi koşu koçluğu yaptığım gibi, bisiklet ve beslenme eğitimi de veriyorum. Bu arada Triatlon Milli Takım antrenörlüğü de yaptım. Orada iki sene çocuklara yardımcı oldum.

Neval Gördük ile yaptığımız özel söyleşi Ocak-Şubat sayımızda…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*