“YÖRÜKLERİN İZİNDE TOROS’LARIN ZİRVESİNE” DAVETLİSİNİZ!

25-26 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan Alanya Ultra Maratonu limitlerini zorlamak, kendini geliştirmek isteyen sporculara zorlu parkurlarla birlikte eşsiz doğal güzellikler ve kültürel bir şölen sunuyor.

8 favori
Geçmişten geleceğe, Yörüklerden ultra maraton koşucularına uzanan bu maratonda bölgenin sahip olduğu tüm zenginlikleri koşu süresince deneyimleyebileceksiniz. Maraton sadece içinizdeki sporcuya değil içinizdeki gezgine de hitap edecek. Alanya’nın sembollerinden biri olan Kızılkule’den başlayan yarışta Alanya kalesinin surlarını takip edip kökleri Roma dönemine dayanan kervan yollarında, zorlu patikalarda koşacak ve Torosların zirvesine ulaşacaksınız. Doğayla mücadele edeceksiniz. Dönüş yolunda Cleopatra Plajı’nın kumsalında koşup 64 kilometrelik ultra maratonu tamamlayacaksınız.
Alanya Ultra Maratonuna ek olarak programda dört tane daha yarış mevcut. Alanya Ultra maratonu gibi 42 kilometrelik Taurus maratonu da profesyonel sporcuları hedef alan bir maraton. Eğer daha uzun mesafelere ve daha zorlu parkurlara kendinizi hazır hissetmiyorsanız ama profesyonel ve ultra maratonun sunduğu kültürel deneyimi yaşamak istiyorsanız Taurus Dağ Maratonu tam size göre.
Yaşamına sporu katmış olan, henüz uzun mesafe koşmaya hazır olmayan bir spor-severseniz 20 kilometrelik Keykubat Dağ Koşusu etabı aradığınız deneyimi size yaşatabilir.
Yarışmalar öğrencilere, spora yeni başlamış veya başlamak isteyen kişilerden biriyseniz, herkesin koşmaya cesaret edebileceği, 5 kilometrelik Alaiye Halk Koşusu etabı dağ koşuları ve patika koşularıyla tanışmanıza vesile olabilir.
Bu etaplara ek olarak takım ruhunu ve dayanışmayı pekiştirecek bir bayrak koşusu da var. Spor kulüpleri, kurumsal şirketler, dernekler olarak bu etapta yarışabilirsiniz.
Alanya Ultra Maratonu’nda herkese göre bir etap var. Bir sporcu olarak sınırlarınızı aşmak, zorlanmak ve heyecanlanmak istiyorsanız ya da amacınız deneyim kazanmaksa Alanya Ultra Maratonu sizi bekliyor.
Daha fazla bilgi ve başvurular için: www.alanyaultra.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*