DOĞA VE TARİH KOKAN EFES ULTRA MARATONU

18-19 Mart tarihlerinde Zeytin Koşularının ilk etabı olan Efes Ultra Maratonu, İzmir’in müze kenti Selçuk’ta gerçekleştirilecek.

efes ultra

İzmir’in en güzel patikalarını ve sayfiye yerlerini spor etkinlikleriyle değerlendirmeyi ve sporculara İzmir’in büyüsünü yaşatmayı amaçlayan Zeytin Koşuları, farklı tarihlerde koşu, bisiklet, yüzme ve oryantiring dallarında düzenlenecek yarışlar serisinden oluşuyor. Bu seriden biri olan Efes Ultra Maratonu, 85 – 35 – 15 kilometrelik kategorilere sahip. Limitlerinizi sonuna kadar zorlamaya aday bu yarışa katılmak için daha önceden patika deneyimine sahip olduğunuz güvencesini vermek ve 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Parkur doğada ve tehlikeli arazilerde geçtiğinden, katılmadan önce deneyim sahibi olmak ve kendinizi fiziksel ve zihinsel anlamda hazırlamak oldukça önemli.
Efes Ultra Maratonu 85K Efes Şirince, 35K Efes, 15K Efes ultra maratonları; Efes Selçuk Ultra Çocuk Koşusu; 15K ve 30K Dağ Bisikleti etaplarından oluşuyor. Programa yoga kampı dâhil. Efes Ultra Maratonu’nda dikkat çeken detaylardan biri de yarışmacılara “madalya mı, fidan mı?” seçeneğinin sunulması. Maratona ek olarak gerçekleştirilecek olan İzmir Selçuk’taki fidan dikiminde, fidan dikmeyi seçen sporcuların adı, dikilecek zeytin fidanlarında yaşatılacak. Efes Ultra Maratonu’na katılmak isterseniz www.efesultra.com sitesini; serinin 26-27 Ağustos’ta, 25-26 Kasım’da ve 9-10 Aralık’ta farklı branşlarda gerçekleşecek olan etaplarına katılmak ve Efes Ultra Maratonu hakkında bilgi almak için ise www.zeytinkosulari.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*