NEW BALANCE BOZCAADA YARI MARATONU VE 10K KOŞUSU KAYITLARI BAŞLADI

Bu sene 7. kez düzenlenecek olan New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu 13 Mayıs’ta sporseverler ile buluşuyor. Her sene binlerce kişiyi bir araya getiren efsane maraton için son kayıt tarihi ise 9 Mayıs.

7 yılda bir festivale dönüşen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu bu sene 13 Mayıs 2017 Pazar günü düzenlenecek. Bozcaada’nın huzur veren doğasıyla içiçe koşulan maraton, profesyonel ve amatör sporcuların katılımları ile gerçekleşecek.

New Balance Bozcaada Koşusu, 21 kilometreden oluşan yarı maraton ve 10 kilometreden oluşan parkur olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilecek. Ayrıca bu sene 4.sü gerçekleştirilecek “Minikler Maratonu” da 4-8 yaş arası minik sporcuların yarışına sahne olacak. Zorlu olduğu kadar eğlenceli olan koşu parkurunu tamamlayan sporcular dinlenme alanlarında gerçekleştirilecek aktiviteler ile de yorgunluklarını atacaklar. Katılımcılar Bozcaada meydanında kurulacak stant ve etkinlik alanlarında izleyicilerle sosyalleşmenin yanı sıra enfes ada lezzetlerini tatma olanağı da elde edecekler.
Katılım için profesyonel koşucu olmanın gerekmediği New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu’na 18’den 80 yaşına kadar, sağlıklı herkes katılabiliyor. 16-18 yaş arası koşucular ise velilerinin imzalayacağı taahhütname ile koşuya katılabiliyor. 9 Mayıs tarihine kadar devam edecek kayıtlar, www.newbalancerun.com adresinden yapılabiliyor. Ayrıca New Balance mağazalarından performans ayakkabısı satın alan sporseverler koşuya ücretsiz kayıt yaptırabilecek.

 New Balance Bozcaada Koşusu Hakkında

Bu yıl 7.si düzenlenecek New Balance Bozcaada Koşusu, 14 Mayıs 2017 Cumartesi günü 14.00’te Jandarma Komutanlığı önünde başlayıp, Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. 10 kilometre koşanlar, bu parkurda 4,5 kilometreden geriye dönerek Cumhuriyet Meydanı’nda koşularını bitirecekler. Yarı Maraton koşan koşucular ise parkur haritasında işaretli bölgeden koşarak tam tur yapacaklar. Koşucular, maraton öncesi Geyikli-Bozcaada seferleri yapılan Bozcaada iskelesine yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda buluşacak.

New Balance Bozcaada Koşusu için kayıt ücretleri, 20 Nisan tarihine kadar 65 TL, 21 Nisan – 9 Mayıs arası ise 80 TL olacak. New Balance çanta, t-shirt, yarış programı, zaman çipi ve göğüs numarasının olduğu koşu kitleri, 27 Nisan –10 Mayıs arası seçili New Balance mağazalarından teslim edilecek. 12 ve 13 Mayıs tarihlerinde Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak stantlardan da kitler temin edilebilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*