KAR VOLEYBOLU ÜNİVERSİTELERARASI ERCİYES KUPASI TAMAMLANDI

Türkiye’de ilk defa gerçekleşen ‘Erciyes Üniversiteler Arası Kar Voleybolu Kupası’ tamamlandı. Dünya standartlarındaki tesisleri ve pistleriyle “Evrensel Kış Sporları Merkezi” konumuna gelen Erciyes, Kar Voleybolu Avrupa Kupası’nın ardından ilk kez amatör bir kar voleybolu müsabakasına ev sahipliği yaptı.

Kış sporlarındaki dünya trendlerini Türkiye’ye getirerek ilklere ev sahipliği yapan Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi’ni ilk kez bir spor müsabakasında bir araya getirdi.

Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından organize edilen turnuva, Türk Hava Yolları, Vakıf Katılım, Radisson Blu Hotel Kayseri, Kilo Market, Kemal Koçak Restoran, Kayseri Ulaşım A.Ş, Kaytur A.Ş, Kent Ekmek, destekleri ile gerçekleştirildi.

Turnuvaya Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Abdullah Gül üniversitesinden 30 sporcu; 20 Erkek, 10 kadın olmak üzere 15 takım katıldı.

Müsabakalar sonucunda erkeklerde birinciliği Erciyes Üniversitesi’nden Ahmet Burak Ocak ve Berker Koçer, ikinciliği yine aynı üniversiteden Taygun Narin ve Adnan Üstünel, üçüncülüğü ise yine Erciyes Üniversitesi’nden Serdar Oğuz Gedik ve Miraç Tunahan Birsen elde etti.

Kadınlarda ise birinci Erciyes Üniversitesi’nden Tuğçe Çiğ ve Büşra Baş olurken ikinci Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden Gizem Arık ve Tuğba Şimşek, üçüncü ise Abdullah Gül Üniversitesi’nden Lenka Karafiatova ve Hülya Öztürk oldu.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. Törende sporculara kupa, madalya ve hediyeleri Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okul Öğretim Üyesi Yar. Doç. Kerimhan Kaynak ve sponsorlarımız olan Kilo Market, Kemal Koçak Restoran,Radisson Blu Hotel Kayseri temsilcileri verdi.

Salon sporlarına farklı bir boyut kazandırmak ve kitlelere yaymak maksadıyla ‘Kar Voleybolu’ turnuvasını ilk üniversiteler arasında yaparak işe başladıklarını söyleyen Erciyes A.Ş. Yön. Krl. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı, ”Biliyorsunuz Erciyes hep ilklere sahne oluyor. Geçtiğimiz ay Avrupa’da yeni başlayan kar voleybolu sporunu Türkiye’de ilk olarak Erciyes’e getirdik ve Kar Voleybolu Avrupa Kupası’nı organize ettik. Tabi ki sporun ana maksadı sadece belli bir zümre içinde yapılması olmadığından bu yapılan güzel faaliyetleri halka yaymayı amaçlıyoruz. Halka yayılmanın en önemli giriş kapısı da üniversiteler. Biz de kar voleybolunu ilk olarak üniversiteler arasında yaptık. Katılan tüm sporculara teşekkür ediyorum. Gerçekten çok çekişmeli ve keyifli bir turnuva oldu. Kar Voleybolu Üniversiteler arası Erciyes Kupası bütün spor branşları içerisinde Kayseri’deki üniversitelerin ilk defa bir araya geldiği bir organizasyon olması açısından da önemli. Böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduk. İnşallah önümüzdeki zamanlarda bunu daha geliştirerek Türkiye geneline yaymayı hedefliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*