TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PUANLI YOL YARIŞMALARININ ÜÇÜNCÜ ETABI TAMAMLANDI

Brisaspor, Adana’da gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası 3. Etap Puanlı Yol Yarışmaları’nda 2 kategoride takım genel klasman şampiyonu olurken, 5 yarışta dereceye giren sporcuları ile zafere ulaştı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu faaliyet programında yer alan “Türkiye Şampiyonası 3. Etap Puanlı Yol Yarışları” 11-12 Nisan tarihlerinde Adana’nın Menekşe mevkii ile Dilberler Sekisi’nde gerçekleştirildi. Brisaspor Bisiklet Takımı, Genç Erkekler Takım Genel Klasmanı ve Büyük Bayanlar Takım Genel Klasmanlarında şampiyonluğa ulaşarak kupaya uzanan takım oldu.

Brisasporlu bisikletçi Halil İbrahim Doğan, Genç Erkekler Yol Yarışı’nı birinci, Genç Erkekler Kriteryum Yarışı’nı ise ikinci olarak tamamlayarak iki yarışta madalya kazandı. Bu dereceler ile Brisaspor “Genç Erkekler Takım Genel Klasmanı”nda şampiyonluğa ulaşan takım oldu. Ayşe Çakır ise “Büyük Bayanlar Yol Yarışı” ve “Büyük Bayanlar Kriteryum Yarışı”nı birincilikle tamamlayarak kendisini madalyaya, Brisaspor’u ise “Büyük Bayanlar Takım Genel Klasmanı Şampiyonluğu”na ulaştırdı. Tahir Buğra Yiğit ise “Yıldız Erkekler (A) Kriteryum Yarışı”nı üçüncü olarak tamamladı.

 

Altı kategoride müsabakaların gerçekleştiği 3. Etap Puanlı Yol Yarışları’nda, 38 kulüpten 250 sporcu pedal çevirdi.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*