VODAFONE 12. İSTANBUL YARI MARATONU’NDA BİNLERCE SPORCU KENDİ TARİHİNİ YAZDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda düzenlenen Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu, 5 bini aşkın sporcunun katılımıyla Tarihi Yarımada’da gerçekleştirildi. Yarı maratonda erkeklerde Tanzanyalı Ismail Juma 1:00:09’luk, kadınlarda ise Kenyalı Ruth Chepngetich 1:06:19’luk derecesiyle birinci oldu. Hem erkeklerde hem de kadınlarda Türkiye’de koşulan en hızlı derecenin alındığı yarı maratonda dereceye girenlere toplam 250 bin dolara yakın para ödülü verildi.

30 Nisan 2017İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda düzenlenen Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu, 30 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada’da koşuldu. Dünyanın en iyi 10 yarı maratonu arasına giren ve bu yıl ilk kez “Altın Kategori”de koşulan Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu’na 5 bini aşkın sporcu katılırken, 32 elit atlet de rekor mücadelesi verdi. Bu yıl “Yarı Maraton”, “Çeyrek Maraton” ve “Business Maraton” kategorilerinde koşulan Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu’nu 21 kilometrede erkeklerde Tanzanyalı atlet Ismail Juma 1:00:09’luk derecesiyle, kadınlarda ise Kenyalı atlet Ruth Chepngetich 1:06:19’luk derecesiyle birinci tamamladı. Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu’nda hem erkeklerde hem de kadınlarda Türkiye’de koşulan en hızlı derece alındı.

Vodafone, dijital maraton deneyimi yaşattı

Vodafone’un maratonlar için geliştirdiği ve bugüne kadar yaklaşık 13 bin kez indirilen özel koşu, bağış ve bilgilendirme platformu VMaraton, bu yıl da koşucuların hayatını kolaylaştırdı. VMaraton, kayıt yaptıranlarla ilgili istatistiki bilgilerden etkinlik ve parkur alanı haritalarına, yarı maratona özel fırsatlarla ilgili bilgilerden yarı maraton kapsamında tüm şehirde yapılan marka işbirliklerine kadar her konuda anında bilgi sağladı. Bunun yanında, çipli koşucuların çip verileriyle entegre olarak kullanıcılara koşu sırasında destekledikleri koşucuları takip etme imkânı sundu.

Vodafone 12. İstanbul Yarı Maratonu Sonuçları (21,1 km)

Erkekler

  • Ismail Juma (Tanzanya) – 1:00:09
  • Terefa Debela (Etiyopya) – 1:00:22
  • Edwin Kipsang Rotich (Kenya) – 1:00:37

Kadınlar

  • Ruth Chepngetich (Kenya) – 1:06:19
  • Eunice Kirwa (Bahreyn) – 1:06:46
  • Worknesh Degefa (Etiyopya) – 1:08:55

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*