BİNLER OMURİLİK FELÇLİLERİ İÇİN KOŞTU

Omurilik felçlilerinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak bulmak amacıyla kurulan WingsFor Life Vakfı’nın düzenlediği DünyaKoşusu’nun Türkiye ayağı, 6 bin kişinin katılımıyla İzmir’de yapıldı. Dünyada 24 ülkede eş zamanlı olarak başlayan koşu İzmir Kültür Park Lozan Kapısı’ndan start aldı, organizasyon alanında ise şölen havası vardı. Koşunun Türkiye elçileri olan ünlü oyuncular Müjde Uzman, Ayşe Tolga ve fitness eğitmeni Murat Bür de binlerce insanla beraber yarıştı.Yarıştan yarım saat sonra yola çıkan Yağız Avcı’nın direksiyonuna oturduğu yakalama aracı, yarışmacıları yakalarken renkli görüntüler ortaya çıktı.

Dünyanın dört bir yanında, omurilik araştırmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen Wingsfor Life Dünya Koşusu’nun Türkiye ayağı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ford Otosan’ın katkılarıyla gerçekleşti. 6 bin yarışçının yer aldığı koşu,  İzmir Kültürpark Lozan Kapısı’nda start aldı. Birbirinden keyifli görüntülere sahne olan ve dünyanın en büyük yardım koşularından biri olarak değerlendirilen WingsFor Life Dünya Koşusu’na 24 ülkeden 155 bin kişi katıldı.

Koşuda, 35 tekerlekli sandalyeli sporcu da yarıştı. Koşu gruplarının da geniş katılımla destek verdiği eğlenceli organizasyonda Star Wars kıyafetli katılımcılar dikkatleri üzerine toplarken, koşu rotası boyunca yerleştirilen aktivasyon alanları da katılımcılar için bu sıra dışı koşu deneyimini unutulmaz bir hale getirdi.

Türkiye koşusunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Başkanı Ramazan Baş, TOFD Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya, koşunun Türkiye elçilerinden olanoyuncular Müjde Uzman, Ayşe Tolga, fitness eğitmeni Murat Bür ve gazeteci Yonca Tokbaş’ın yanı sıra Dağ koşusu şampiyonu RedBull sporcusu Ahmet Arslan da WingsFor Life World Run’dayerini aldı.Koşunun ayrılmaz parçası olan Yakalama Aracı’nın direksiyonuna oturan Türkiye Ralli Şampiyonu RedBull sporcusu Yağız Avcı, eşi Selin Avcı’nın co-pilotluğunda, start verildikten 30 dakika sonra 15 km/s hızla yarışçıları takip etmeye başladı. Yenilenen Ford Kuga Yakalama Aracı’na yakalananlar ile Avcı arasında zaman zaman ilginç görüntüler de oluştu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*