DÜNYA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK SPORCULARIMIZ BELLİ OLDU

Rio 2016 Paralimpik Olimpiyatları’ndan, Türkiye’ye 2 altın 1 gümüş 2 bronz madalya getirerek ülkemize ilk defa bu kadar sayıda madalya kazandıran Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, ülkemizde yine bir ilke imza atarak 10-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Türkiye Engelli Yelken Şampiyonası düzenledi.

Bedensel engellilerin sosyal hayata kazandırılması ve kendilerine özgüvenlerinin artması için çalışmalar yürüten ve bünyesinde 19 farklı branş bulunduran Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Mersin’de düzenlediği Türkiye Engelli Yelken Şampiyonası’na 9 sporcu katıldı. 4 gün süren şampiyonada dereceye giren H.Hüseyin Akbulut, Ali Doğan ve Miray Ulaş’a ödülleri, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Saban Güneş ile Federasyon Başkanı Arif Ümit Uztürk tarafından verildi.

Ödül töreninde konuşan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, “ Türkiye’de yaşayan 78 milyon kişinin yaklaşık yüzde 12’sini engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Herkes aslında bir engelli adayı. Düzenlediğimiz yarışmalarla, imkanı olmayan sporcularımızı desteklemeye ve engelli sporlarına yönlendirmeye çalışıyoruz” dedi. Gelecek senelerde katılımların çoğalmasını ve şampiyonanın geleneksel hale gelmesini umduklarını söyleyen Uztürk, şampiyonada dereceye giren sporcularımızın, 19 – 25 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Kiel kentinde yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nın ilk ayağında, ülkemizi temsil etmeye hak kazandıklarını dile getirdi. İlk defa yelken branşında Dünya Şampiyonası’na katılacaklarına dikkat çeken Uztürk, Rio Paralimpik Olimpiyatları’nda yakaladıkları başarıyı Hollanda’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda da tekrarlamayı ve Türkiye’ye altın madalyalarla dönmek istediklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*