5. AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

 

Sportive’in Türkiye distribütörü olduğu dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın isim sponsorluğunda, Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 5 gün boyunca her yaştan amatör ve profesyonel yüzücüye Marmaris’te ev sahipliği  yaptı.

Türkiye’nin ve Akdeniz’in en büyük yüzme festivali olan ve bu yıl 5.’si yapılan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, bu yıl 1.400’den fazla katılımcıyı ağırladı.

Arena’nın isim sponsorluğunda 17-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenen organizasyon kapsamında önce Profilo Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, ardından açık su etkinlikleri yapıldı. Yarışmalar 20 Mayıs’taki Uluslararası Arena Aquamasters Setur Marinas 4×500 metre Bayrak Yarışı ve 21 Mayıs’taki Uluslararası Arena Aquamasters Martı Hotel Açık Su Yüzme Maratonu ile tamamlandı.

Genel prensiplerini “yüzme sporunun farkındalığına katkıda bulunmak, yüzme sporunun her yaşta yapılabilecek çok özel bir spor olduğunu geniş kitlelere ulaştırabilmek ve yüzme sporuna gönül vermiş her yaşta sporculara deniz sevgisini aşılamak” olarak tanımlayan Arena Aquamasters’ın programında bu yıl ikinci kez yer alan 4×500 metre bayrak yarışında 84 takım mücadele ederken; 1.500 metre, 3.000 metre ve 6.000 metre açık su yarışlarına toplam 700’e yakın sporcu katıldı. Startını Muğla Valisi Amir Çiçek’in verdiği açık su yarışlarına katılan yüzücüler, Marmaris Körfezi’nde üç saat boyunca kulaç attı.

Organizasyona, 2015 yılından bu yana destek veren Arena markasının Türkiye distribütörü Sportive’in Pazarlama ve İletişim Direktörü Burak Sarı ise yaptığı açıklamada “Sportive, birçok farklı projede sporu ve sporcuyu desteklemeye gönül vermiş bir marka. Bu anlamda; yeni nesilde başarılı sporcular yetiştirilmesinde rol oynamak, her yaştan insana sporu sevdirmek en önemli marka felsefemiz. Türkiye genelinde 300’ü aşkın spor kulübüyle gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri bunun en önemli göstergesi. Kulüplerin yanı sıra başarısına inandığımız bireysel sporcularla bir araya gelmek de bu yolda bizi motive ediyor. Distribütörlüğünü üstlendiğimiz markaların DNA’sına uygun olan organizasyonların parçası olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu anlamda 5.’si gerçekleştirilen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’da son derece inandığımız ve 103 ülkede faaliyet gösteren, dünyaca ünlü su sporları markası Arena ile şampiyonanın isim sponsoru olduğumuz, Türkiye’nin ve Akdeniz’in en büyük yüzme şampiyonası. Yüzme, Türkiye’de her geçen gün gelişen bir branş. Bunda şüphesiz, bizimde desteklemekten büyük mutluluk duyduğumuz Türkiye Yüzme Federasyonu’nun vizyonu ve burada olmamıza vesile olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın tartışmasız önemli bir rolü var. Şampiyona kapsamında yüzlerce kişiyi bir araya getiren Açık Su Maratonu’nda hem Türkiye’den hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden çok değerli yüzücülerin mücadelesine hep birlikte tanıklık ettik. Tüm katılımcıları tebrik ederek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 1. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda dünyaca ünlü İngiliz açık su dayanıklılık yüzücüsü Adam Walker da katılımcılarla birlikte ısınma hareketleri yaptı.

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın son etabı olan olan açık su yüzme maratonunda genel klasman sıralaması ise şöyle oldu:

 

1.500 metre kadınlar;

 1. Natalia Matsupko (No Stars Swimming Club – Ukrayna)
 2. Diana Milinkovskaya (No Stars Swimming Club – Ukrayna)
 3. Sabina Romanova (No Stars Swimming Club – Ukrayna)

1.500 metre erkekler;

 1. Tolga Öcal (Üsküdar Su Sporları)
 2. Barış İlhan (Göztepe)
 3. Mert Zeydanlı (Üsküdar Su Sporları)

3.000 metre kadınlar;

 1. Ruth Hatton (Dubai Masters Swimming Club)
 2. Megan Mummery Akarslan (Üsküdar Su Sporları)
 3. Özge Tuga (Eskişehir Sarar Spor)

3.000 metre erkekler;

 1. Hasan Emre Musluoğlu (Galatasaray)
 2. Umut Gözen (Galatasaray)
 3. Umut Salar (İstanbul Triatlon Spor Kulübü)

6.000 metre kadınlar;

 1. Bige Vardar (Üsküdar Su Sporları)
 2. Burcu Güldalı (Ferdi)
 3. Aysin Oya Bekbay (Bursa Çekirge İdman Yurdu)

6.000 metre erkekler;

 1. Denizhan Dağdelen (Galatasaray)
 2. Dursun Saru (Bursa Olimpik Kulaçlar)

Bekir Emrah Gemicioğlu (Galatasaray

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*