ADIDAS x PARLEY RUN FOR THE OCEANS 10 HAZİRAN’DA BÜYÜKADA’DA

Adidas x Parley işbirliği, okyanusları plastik atıklara karşı korumayı hedefliyor. Bu birlikteliğin, kolektif olarak harekete geçmek için ilham verip, farkındalığı arttırmayı amaçlayan ilk küresel girişimi, Dünya Okyanuslar Günü Haftası’nda sunuluyor.

Küresel hareketin İstanbul ayağı, 10 Haziran’da, adidas Runners Istanbul koşusu ile Büyükada’da gerçekleşecek.

adidas’ın temelinde, sporun hayatları değiştirme gücüne olan inanç yatıyor. adidas’ın bununla doğru orantılı olarak gerçekleştirdiği Parley for the Oceans ve Runtastic birlikteliği de spor ile pozitif aksiyona ilham vermeyi ve de dünyanın dört bir yanındaki sporcuları, önemli bir amaç uğruna bir araya getirmeyi hedefliyor.

Bu birliktelik, Dünya Okyanuslar Günü Haftası 5 – 11 Haziran’da, okyanusları plastik atıklardan temizleme sözünün bir parçası olan ilk küresel girişimini sunacak: adidas X Parley Run for the Oceans hareketinin amacı, koşulan her kilometrede, okyanusları tehdit eden plastik kirliliğine dikkat çekmek.

Büyükada’da bir araya gelecek koşucular, sadece spor yapıyor olmaktan değil, önemli bir hedef ile farkındalığı arttırmanın, aksiyona geçmenin ve aktif deniz temizliğine katılmanın kolektif gücünden pay alacaklar.

Adalar Kent Konseyi desteği ile gerçekleştirilecek bu koşuya, çevre örgütleri ve diğer koşu grupları da katılım gösterecek. 10 Haziran Cumartesi günü, Kabataş ve Bostancı kalkışlı teknelerle başlayacak etkinlik, deniz yolculuğu sırasında gerçekleşecek söyleşi ile devam edecek. Deniz kirliliği ve herkesin çözümde alabileceği rolün konuşulacağı bu söyleşiye, Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Volkan Narcı, Okyanus ve Deniz Biyoloğu Mert Gökalp ile ada sakini ve deniz temizleme dalgıcı Serco Eskiyan katılım gösterecek.

Büyükada’da gerçekleşecek, 9,5 kilometrelik koşu dâhilinde, koşucular ada sahillerini çöpten arındırma hareketinde aktif bir rol alacak ve kolektif olarak sahil temizleme işinde yer alacaklar. Küresel hareketin İstanbul ayağı olan bu koşu da, sporun hayatları değiştirme gücünden ilham alıyor ve uğruna koştuğu amacını, mümkün olan en geniş çevrede yaymayı hedefliyor.

Harekete katılmak isteyen herkese açık olan bu koşuya kayıtlar, facebook.com/groups/adidasrunnersistanbul adresi üzerinden oluşturulan etkinlik sayfasından alınacak.

Dijital Koşu

adidas X Parley Run for the Oceans hareketi kapsamında, dünyanın dört bir yanındaki sporculara da, bu harekete birlik olarak katılma imkânı veren dijital bir platform yaratıldı. 5 – 11 Haziran tarihleri arasında, tüm dünyadaki koşucular, Runtastic cep telefonu uygulaması sayesinde koşuları sırasında Koşu Hikayesi’ni dinleyerek, okyanusların hassas eko sistemi, Parley AIR stratejisi ve kendilerinin çözümde alabilecekleri rolü öğrenirken, sanal olarak da bir araya gelerek, koştukları her kilometrede, onlar gibi kayıt olan diğer koşucularla birlikte mesafelerini biriktirecek ve okyanus sağlığına bağlılıklarını gösterebilecekler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*