YAĞMUR İSTANBULLARI DURDURMADI!

10 Haziran Cumartesi günü 6.kez kutlanan Global Wellness Day, iyi yaşam tutkunlarını KüçükÇiflik Park’ta bir araya getirdi. Belgin Aksoy Berkin’in fikir önderliğini yaparak, uluslararası bir etkinlik olmasını sağladığı Global Wellness Day, Türkiye ile birlikte 7 kıtada, 100 ülkede ve 4000 ayrı noktada herkese açık olarak ücretsiz kutlandı.

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği ve 6 yıldır her haziran ayının ikinci cumartesi günü çeşitli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day için binlerce kişi 10 Haziran Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta buluştu. Pozitif enerji, iyi ve sağlıklı yaşam arayışının tüm dünyanın gündemine oturduğu günümüzde, Global Wellness Day ile, 100 ülkede, 4000 farklı noktada milyonlarca insan ücretsiz olarak “iyi yaşam” ideali için aynı günde bir araya geldi.

Maçka KüçükÇiftlik Parkı’nda, tüm gün süren, herkese açık ve ücretsiz olan Global Wellness Day etkinlikleri kapsamında, Dilara Koçak, sağlıklı beslenmenin altın kurallarını anlatırken, zumba eğitmeni Ayşegül Demirsoy ile binlerce katılımcı zumba yaptı. Etkinlikte ayrıca Dr. Ümit Aktaş, Aret Vartanyan, Gül Kaynak gibi sağlıklı yaşam alanında uzman isimlerin work shop ve seminerleri yer aldı.

“İyi Yaşam Herkesin Hakkı”

Global Wellnes Day kurucusu Belgin Aksoy Berkin, 6’ıncı yılını kutlayan etkinliğin kısa sayılabilecek bir süre içinde Türkiye’den doğup tüm dünyaya yayıldığını ve ulaşılan bu noktanın gurur verici olduğunu söyledi. Belgin Aksoy Berkin, en büyük hedeflerinin Global Wellness Day’in Birleşmiş Milletler takvimine alınması olduğunu da kaydederek şöyle konuştu:

“Yola çıkarken bir kişinin hayatında bile değişiklik yaratmak çok önemliydi.Çünkü iyi yaşam herkesin hakkı. 100 ülkede kutlanan Global Wellness Day’in önemi her geçen gün çok daha anlaşılır oldu ve dünyanın farklı noktalarında da örnek olmaya başladı. 6. yıla ulaştığımızda, bugüne kadar dünyada 250 milyon kişinin hayatına dokunduğumuzu gördük. Bugün 100 ülkede kutlanan Global Wellness Day dünyanın farklı noktalarına da örnek oluyor. Önümüzde daha çok yol var. Öte yandan özellikle çocuklara yönelik yeni çalışmalar başlattık. Yetişkinlerin yaşam şekillerini değiştirmek çocuklara oranla daha zor. Bu nedenle birçok şeye çocukluk çağından başlamak en doğrusu. Pilot ülkeler olarak Türkiye ve Brezilya’da, çocuklar için iyi yaşam projemizi başlattık. Bu program ile amacımız, çocukların çok basit bir takım adımlarla, yetişkin olma yolunda ki günlerinde daha mutlu bireyler olarak büyümelerini sağlamak. Mutlu olmak ve iyi yaşamak tüm dünyanın ortak hayali; sağlık ve mutluluk bileşik kavramlar gibi, sağlıklı olmak için mutlu, mutlu olmak için de sağlıklı olmak gerekiyor.”

GLOBAL WELLNESS DAY’DE KİMLER VARDI?

Bu yıl 10 Haziran’da düzenlenen Global Wellness Day etkinliklerine; Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, yazar Aret Vartanyan, Prof. Dr. Murat Aksoy, Dr. Ümit Aktaş, Kahkaha Terapisti Eser Mutlu, Yoga Eğitmeni Gem Akcan, Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy, Pilates Eğitmeni Murat Berkin, Nefes Terapisti Özden Kaftan Thomas, Kişisel Dönüşüm Danışmanı Sırma Belin, Astrolog Dilara Eda Gürsoy, Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak, Gıda Güvenliği Uzmanı Neşe Cesur, Ebeveyn Koçu Figen Küçükkoner Kırca ile danışman ve eğitmen Handan Önder ve Kübra Güner Köymen katıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*