İSTANBUL BOĞAZI SAMSUNG BOĞAZİÇİ KITALARARASI YÜZME YARIŞI COŞKUSUNU BİR KEZ DAHA YAŞAYACAK

Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımına 29 yıldır önemli katkı sunan ve geçtiğimiz yıl, “Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” seçilen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı için yerli ve yabancı toplam 2 bin 200 yüzücü Pazar gününü bekliyor.

Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından 2016 yılında verilen “Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” ödülü bizzat WOWSA yetkilileri olan rekortmen yüzücüler DougWoodring ve LexieKelly tarafından organizasyon komitesine verildi.

Yarıştan bir gün önce 22 Temmuz Cumartesi günü Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda geçtiğimiz yıllarda şampiyon olmuş yüzücülerin katıldığı bir “All Star Yüzme Gösterisi” etkinliği yapılacak ve kurulacak etkinlik alanından tüm misafirler ücretsiz olarak faydalanacak.

 

TMOK Başkan Yardımcısı ve Boğaziçi Organizasyon Komitesi Başkanı Nihat Usta, “Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için dünyanın hemen her bölgesinden gelen yüzücüler; spor yapma, iki kıta arasında kulaç atma ve sporun birleştirici, rekabetçi değerlerini deneyimleme olanağı buluyor”.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce yüzücüyü, dostluk, yarışma heyecanı ve en önemlisi iki kıta arasında yüzme deneyimi için buluşturan ve geçtiğimiz yıl, Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından “Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” seçilen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, bu yıl 23 Temmuz Pazar günü yapılacak.Yabancı ülkeler için açılan kontenjanı sadece 16 saatte dolan ve 49 ülkeden yüzücülerin yer alacağı organizasyon için hem yarış günü hem de yarışlardan 1 gün önce Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda Samsung tarafından bir etkinlik alanı kurulacak. Alanda misafirler hem denizde hem de karada yarışın heyecanını 2 gün boyunca bir festival coşkusuyla yaşayabilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*