DÜNYANIN EN İYİ ULTRA-TRAIL KOŞUCULARI, SALOMON KAPADOKYA ULTRA TRAIL®’DE YARIŞACAK

Peri bacaları arasında Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerinde 21-22 Ekim’de 110K, 60K ve 30K kategorilerinde dördüncü kez düzenlenecek olan Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, rekor başvuru sayısıyla gerçekleştirilecek.

62’den fazla ülkeden 1500 sporcunun katılımı beklenen Salomon Kapadokya Ultra-Trail®’de, dünyanın en büyük yarışı, UTMB’de podyumda yer alan atletlerin bazıları boy gösterecek.  2016 Ultra-Trail® World Tour Şampiyonu Litvanyalı atlet Gediminas Grinius, 2017 UTMB 10.su Jordi Gamito Baus, kadınlarda UTMB 8.si Amy Sproston, Avrupa ve Dünya şampiyonu “Dağların Arslanı” Ahmet Arslan, Marco Zanchi, Calum Neff, Vlad Ixel ve Robbie Britton gibi dünyaca ünlü koşucular Salomon Kapadokya Ultra-Trail®’de yarışacak. Bir önceki yıla göre kayıt yaptıran yerli koşucu sayısı yüzde 10 artarken organizasyonda yer alan sporcuların yaklaşık üçte biri yabancı koşucular olacak. Katılımcıların Salomon Kapadokya Ultra-Trail®’de elde edeceği puanlar, Ultra-Trail® World Tour sıralaması için de geçerli olacak. Salomon Kapadokya Ultra-Trail® katılımcıları,  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da, 36, 61 ve 114 km’lik parkurlarda mücadele edecek.

Dünya’da Ultra Trail sporunun en önemli destekçisi Salomon isim sponsorluğunda Argeus Travel & Events tarafından Kapadokya’da dördüncü kez düzenlenecek olan Salomon Kapadokya Ultra-Trail® kısa süre önce dünyadaki 22 Ultra-Trail® World Tour yarışından biri olmaya hak kazanmıştı.

Yerli-yabancı her seviyedeki koşucunun katılacağı organizasyonda koşucular 21-22 Ekim tarihlerinde 110K, 60K ve 30K parkurlarında mücadele edecek.

Gediminas Grinius da Kapadokya’da birincilik için mücadele edecek

Salomon Kapadokya Ultra-Trail®, Ultra-Trail tutkunu olan kişileri dünyaca ünlü sporcularla da buluşturacak.

2016 Ultra-Trail® World Tour Şampiyonu Litvanyalı atlet Gediminas Grinius’un yanı sıra 2017 UTMB 10.su Jordi Gamito Baus, 2016 yılını ilk 10 içerisinde tamamlayan Marco Zanchi, iki kez Guinness Dünya Rekoru sahibi Calum Neff, kadınlarda UTMB 8.si Amy Sproston, Avrupa ve Dünya şampiyonu “Dağların Arslanı” Ahmet Arslan Vlax Ixel, Robbie Britton, Moritz auf der Heide, Sondre Ahmdal, Mohamed El-morabity, Teresa Nimes ve Harry Jones gibi dünyaca isimler de Kapadokya’da mücadele edecek.

Litvanya, Polonya, Fransa, Çekya, Almanya, İtalya, Yunanistan, İrlanda, Avustralya, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri, Danimarka, Belçika, İran, Kanada, İngiltere, Malezya, Irak, Rusya, Güney Kore, Hindistan, Taylan, Kırgızistan, Romanya, Karadağ, Macaristan, Bosna-Hersek, Norveç, Japonya, İspanya, Portekiz, İsviçre, Hırvatistan ve İsveç gibi 62 den fazla ülkeden sporcular, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan eşsiz Kapadokya yöresinde ter dökecekler.

Bütün güzelliği ile bir uçtan bir uca Kapadokya’yı koşmak için yüksek platolar ve vadilerden geçen eşsiz Ultra-Trail World Tour® organizasyonuna katılmak isteyen sporcular için kayıtlar 1 Ekim’e kadar devam edecek.

“Güzel Atlar Ülkesi”nde zorlu Ultra – Trail mücadelesi

Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya’da düzenlenecek olan organizasyon, Ürgüp şehir merkezinden başlayacak ve Uçhisar, Göreme, Çavuşin, Akdağ, Damsa, Taşkınpaşa ve Karlık gibi bölgelerin geçilmesinin ardından yine Ürgüp şehir merkezinde sona erecek.

Katılımcıların, 114 kilometrelik parkuru 24 saat içerisinde, 61 kilometrelik parkuru 12 saat 30 dakika içerisinde ve 36 kilometrelik parkuru 6 saat içerisinde tamamlamaları gerecek.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*