AKLIN GÜCÜ…

Aklınız, finiş çizgisini kişisel rekorunuzla geçmenizi sağlayabilir mi?

Farkındalık, mental seviyenin “şu ana odaklanıp, anın farkında olunması” olarak tanımlanır. Bilinçli veya başka bir şekilde bunu hepimiz yapabiliriz. Peki, atletler bunu yarış sonuçlarını geliştirmek için nasıl kullanabilir?

Hepimiz sezgisel olarak, pozitif düşünce ölçeğimizi biliriz ve hissederiz. Bu, belirli bir şeyi yerine getirmek için temelde kendimizi motive edebileceğimiz ya da ağrıyı engelleyebileceğimiz bir durumdur. Fakat farkındalık, az çok somut bir kavramdır.

Farkındalık, vücudumuzun boşlukta nasıl hareket ettiğidir. Ritminizin farklı yerlerde nasıl hareket ettiği farkındalığı. Uzun bir tırmanıştan sonra kalp atışımızın nasıl yükseldiğinin veya tırmanışın zirvesinde rüzgârın gücünün farkında olmaktır.

Bir atlet, bireysel elementlere odaklanarak, teknoloji yardımı olmadan sakatlanmalarını iyileştirebilir, özgüvenini kazanabilir ve performansını geliştirebilir.

Outdoor&Fitness Eylül-Ekim sayısında zihninizin gücünü ve çok daha fazlasını keşfedeceksiniz. Yeni sayımızı sakın kaçırmayın!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*