FESTİVAL TADINDA GEÇECEK GLORIA IRONMAN 70.3 TURKEY START ALIYOR!

Sırasıyla yüzme bisiklet ve koşudan oluşan üç farklı branşın aynı yarış içerisinde yapılabildiği irade ve güce dayalı olan Ironman yarışı, bu yıl üçüncü kez Gloria Ironman 70.3 Turkey adıyla Antalya Belek’te gerçekleştirilecek.

Gloria Sports Arena

Bahar Saygılı ve Shirin Gerami de mücadele edecek

4 Ocak’ta Global Ironman sitesinde kayıtları başlayan Gloria Ironman 70.3 Turkey’e Nuri Özaltın TriTeam olarak; Nevşin Mengü, Bahar Saygılı ve Milli Sporcu Ediz Yıldırımer de katılıyor. Yine İran’ın ilk bayan Ironman’ı olan Shirin Gerami de yarışta mücadele edecek isimler arasında yer alıyor.

En fazla ilgiyi 30 ile 45 yaş aralığı gösterdi

Yarışa en çok ilgi gösteren ülkeler arasında Türkiye, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Almanya ve İsviçre yer alıyor. Yarışa katılan sporcular arasında en yaşlısı 76, en genci ise 18 yaşında. Bununla birlikte yarışa; 30 ile 45 yaş aralığındaki sporcuların daha fazla katılım gösterdiği görüldü. Gloria Ironman 70.3 Turkey’e geçtiğimiz yıl katılan sporcuların yüzde 65’ini Türk, yüzde 35’ini yabancı sporcular oluştururken, bu yılki yarışlara katılan sporcuların yüzde 60’ını yabancı katılımcılar oluşturdu.

Yarış Gloria Sports Arena’da sonlanacak

Gloria Ironman 70.3 Turkey, 1.9 km yüzme, 90 km bisiklet ve 21.1 km koşu etaplarından oluşuyor. Geçtiğimiz yıl Gloria Serenity Resort plajında gerçekleştirilen yüzme etabı, bu yıl da aynı yerde yapılacak. Bisiklet parkurunda Gloria Serenity Resort’tan çıkılarak, Expo Fuar Alanı’nın içinden geçilecek. Koşu parkuru ise; Gloria Golf Club’ta iki tur atılarak yapılırken; yarış Gloria Sports Arena’ da son bulacak.

Birbirinden renkli aktiviteler yer alıyor

Öte yandan bu yılki Gloria Ironman 70.3 Turkey, birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Yarışın yüzme etabının gerçekleştirileceği Gloria Serenity, koşu etabının gerçekleştirileceği Gloria Colf Clup ve yarışın sona ereceği Gloria Sports Arena’da tüm gün sürecek canlı DJ performansları, yarış-severlere hayli keyifli saatler yaşatacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*