MARATON ÖNCESİ VODAFONE PARK’TA SAHAYA İNİLDİ!

Vodafone, 11 Kasım’da koşulacak Vodafone 40. İstanbul Maratonu öncesi Vodafone Park’ta ilk kez bir maratona hazırlık etkinliği düzenledi.

30 Ekim 2018 – İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda 11 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu öncesi koşu severler Vodafone Park’ta buluştu. Maratona günler kala hazırlıklar hız kazanırken Vodafone da Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Park’ta ilk kez bir maratona hazırlık etkinliğine imza attı. Vodafone Park’ta daha önce şampiyonların ağırlandığı teras katının da kullanıldığı etkinlikte, ilk etapta terasın Boğaz manzarası eşliğinde ısınma ve gerinme hareketleri yapıldı. Ardından, futbol sahasının kenarında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile aynı uzunlukta tasarlanan 1560 metrelik özel parkurda deneme koşusu düzenlendi. Toplam 25 katılımcının en iyi dereceyi elde etmek için kıyasıya mücadele ettiği ve 4 turda tamamladığı yarışı 6 dakika 23 saniyelik derecesiyle Instagram talihlisi Fevzi Tokta kazandı.

Instagram yarışmasının talihlileri de katıldı

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel’in ev sahipliğinde düzenlenen maratona hazırlık etkinliğine Sağlıklı Yaşam Koçu Ayşe Tolga ile ünlü sanatçılar Merve Oflaz ve Kubilay Aka da katıldı. Vodafone’un maratona özel olarak yürüttüğü sağlıklı yaşam iletişiminin sosyal medyadaki elçileri Oflaz ve Aka’nın etkinlik öncesi sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrıya yanıt veren ve Vodafone Türkiye Instagram hesabında başlatılan yarışmaya başvuranlar arasında yapılan seçimle belirlenen 3 talihli de Vodafone Park’taki özel etkinliğe katılma hakkı elde etti. Talihliler Fevzi ToktaEylül Şebnem Kıran ve Mustafa Atıf Hasanoğlu, Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na Merve Oflaz ve Kubilay Aka ile birlikte hazırlanma fırsatı buldu.

Konuklara kısa bir hoş geldiniz konuşması yapan Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, şunları söyledi:

“Vodafone Park’a hoş geldiniz. Burası çok özel bir lokasyondur. Burada olmak insana mutluluk verir. Taraftarına da mutluluk verir. İnşallah güzel bir maraton olur. Ben 2015 senesinde bir defa koşmuştum. İnşallah bu sene de programım müsait olursa yine koşmak gayreti içinde olacağım. Tekrar Vodafone Park’a hoş geldiniz. İnşallah hepinizin unutamayacağı bir gün olur.”

Maratonun bu yıl 40’ıncı yaşını kutladığını hatırlatan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel ise şöyle konuştu:

“Maraton için hazırlıklar Türkiye’nin dört bir yanında tüm hızıyla sürüyor. Vodafone olarak biz de bu hazırlıkların bir parçası olmak istedik. Maratona hazırlık etkinliğimiz, hem İstanbul’un kalbinde çok özel bir mekânda gerçekleşmesi, hem de tüm İstanbulluları maratona davet etmesi bakımından önem taşıyor. Vodafone Park’ın daha önce şampiyonları ağırlayan teras katını bu kez maraton severlere açtık. Vodafone Park’ta ilk kez böyle bir etkinlik düzenleniyor. Vodafone İstanbul Maratonu, dünyada kıtalar arası koşulan tek yarış. Katılımcılar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanarak Asya’dan Avrupa’ya koşarak ya da yürüyerek geçiyor. Biz de maratonun sembolü haline gelen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden ilham alarak köprüyle aynı uzunlukta, 1560 metrelik bir parkur oluşturduk. Deneme koşumuzda herkes en iyi dereceyi elde etmek için yarıştı ve maraton öncesi kendi performansını ölçme imkânı buldu.”

Maratona Oflaz ve Aka da katılacak

Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na Merve Oflaz ve Kubilay Aka da katılacak. Sanatçı kimliklerinin yanı sıra aktif spor yaşamlarıyla da dikkat çeken ikili, koşu antrenmanlarından dengeli beslenmeye, her konuda maratona nasıl hazırlandıklarını Instagram hesaplarından düzenli olarak paylaşıyor. Paylaşımlarıyla hayranlarına ve takipçilerine ilham vermeyi hedefleyen ikilinin maraton hazırlıkları Vodafone Türkiye Instagram hesabından da takip edilebiliyor.

Dijital maraton deneyimi

Vodafone, her yıl olduğu gibi bu yıl da maraton katılımcılarına çeşitli dijital deneyimler yaşatacak. Vatandaşlar, aradıkları bilgilere Vodafone İstanbul Maratonu web sitesinden ve Facebook etkinlik sayfasından tek tıkla ulaşabilecek. Maraton günü şehrin belirli bölgelerinde kurulacak Wi-Fi alanları ile maraton katılımcılarının bu hizmeti ücretsiz alması sağlanacak. “Vodafone Yanımda” uygulamasından kullanıcılara maraton ile ilgili bilgilere kolayca erişme imkânı sunulacak.

Maratona özel indirim ve fırsatlar

Vodafone’lular, Kasım ayı boyunca, maratona özel marka indirim ve fırsatlarından da yararlanabilecek. Vodafone’lulara adidas’ın “Koşu” (Running) kategorisinde geçerli olmak üzere tüm ürünlerinde %15 indirim, n11.com’da Kulaklık ve Ses Sistemleri ürün gruplarında 50 TL ve üzeri alışverişlerde %5 indirim ve yine n11.com’un “Yılın Alışveriş Günü 11.11” kampanyasında geçerli 200 TL ve üzeri alışverişlerde 22 TL indirim kuponu sunulacak. Ayrıca, Pinkberry’den herhangi bir boy frozen yoğurt alan tüm Vodafone’lulara küçük boy frozen yoğurt hediye edilirken, Kanyon, Akasya ve Maslak Orjin şubelerinde tüm Juico ürünlerinde %20 indirim yapılacak. Vodafone’lular, Dem Cafe, Ops Passage, Genius Coffee, LOL Coffee Roasters ve Federal Coffee’de bir kahve aldıklarında ikincisini bedava alabilecek. Parantez, Baltazar ve Ma’na Karaköy’de ise kahvelerini %10 indirimli içebilecekler.

Vodafone 40. İstanbul Maratonu ile ilgili güncel bilgilere resmi Facebook etkinlik sayfasından ve www.maraton.istanbul adresinden ulaşılabiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*