URLA CUMHURİYET İÇİN KOŞTU!

Cumhuriyet’in 95. yılı kutlamaları kapsamında TED İzmir Koleji tarafından Urla Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen “Cumhuriyet Koşusu” büyük bir coşkuyla tamamlandı.

29 Ekim Pazartesi günü düzenlenen koşuya Urla Kaymakamı Önder Can ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yanı sıra TED İzmir Koleji öğrencileri, velileri ve halktan yaklaşık bin kişi katıldı.

TED İzmir Koleji’nin bir gelenek haline getirmeyi hedeflediği ve bu yıl ikincisi düzenlenen 5 kilometrelik koşu, Urla Kum Plajı’ndan başlayarak, 2014 yılından bu yana kapalı olan ve koşu için özel izinle açılan ‘Karantina Adası’ndan geçti ve başladığı noktada son buldu.

Katılımcıların Türk bayrakları ve Atatürk flamaları ile eşlik ettiği halk koşusunu; büyük erkekler kategorisinde Muhammet Serhan Yalçın, büyük kadınlar kategorisinde Pelin Pelis, küçük erkekler kategorisinde Emre Arı Kut ve küçük kızlar kategorisinde Isabella Taylor kazandı.

Tüm kategorilerde ilk üç sırada yer alarak dereceye girenlere ödülleri, Urla Kaymakamı Önder Can ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından takdim edildi.

Katılımcıların koşu öncesi ısınma hazırlıklarına ve sonrasındaki Cumhuriyet kutlamaları coşkularına Power Fm DJ’lerinden DJ Sani performansı eşlik etti.

Karantina Adası özel izinle açıldı

Osmanlı döneminde inşa edilen ve yaklaşık 150 yıl boyunca ölümcül hastalıkların Osmanlı topraklarına girmesini önleyen Karantina Adası, 2014 yılından sonra ilk defa TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusu için halka açıldı.

Halk Koşusu Sonuçları:

Büyük Erkekler

 1. Muhammet Serhan Yalçın
 2.  Fatih Can
 3. Noyen Kiran

Büyük Kadınlar

 1. Pelin Pelis
 2. Selma Varliker
 3. Büşra Daşdan

Küçük Erkekler

 1. Emre Arı Kut
 2.  Rüzgar Carikci
 3. Yaşar Karakaş

Küçük Kızlar

 1. Isabella Taylor
 2. Ezgi Alpan
 3. Derin Turan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*